Pozycjonowanie bloga internetowego - część I

Jeżeli czytałeś pierwszą część naszego artykułu o pozycjonowaniu blogów (link tutaj) to wiesz, że konsekwencja będzie kluczem do sukcesu. Niemal każdy pozycjoner wychodzi z założenia, że cierpliwość popłaca a konsekwencja tylko wzmacnia efekty pozycjonowania. Dziś dowiesz się w jaki sposób linkować wcześniej przygotowane artykuły i skupimy się zarówno na formie zewnętrznej (linki przychodzące i linki wychodzące), jak również wewnętrznej. Zapraszamy do lektury.

Jak linkować wewnętrznie?

Istotą blogu jest takie naprowadzenie użytkownika, aby miał wszystko na tacy. W skrócie chodzi o to, że jeśli w artykule X wspominamy o czymś, co napisaliśmy w tekście Y - należy użyć linka wewnętrznego, bo być może nasi użytkownicy nie mieli okazji zapoznać się z jego treścią. Takie zachowanie bardzo dobrze odbiera robot Google, ponieważ sprawdzając artykuł X na pewno skorzysta z linka i odwiedzi też treść Y. Jeżeli w międzyczasie zmodyfikujemy wpis Y o nowe informacje, nowe, zoptymalizowane zdjęcia i linki wewnętrzne - stworzymy najlepszą, manualną mapę strony.

Jak linkować zewnętrznie i skąd zdobywać linki?

Linkowanie zewnętrzne jest istotne dla naszej pozycji w Google. Choć blogi pozycjonuje się w zasadzie samym Contentem, warto od czasu do czasu kupić pakiet katalogowania w najlepszych miejscach. Dobrze sprawdzą się katalogi brandowe, dedykowane lub artykuły sponsorowane. Te ostatnie są zdecydowanie najdroższe, ale dają największą moc SEO i mogą przekierować ruch na Twoją stronę. Decydując się na linkowanie należy mieć na uwadze ich moc. Warto zacząć od kilku linków tygodniowo, a następnie zwiększać lub zmniejszać ich natężenie. Po kilku miesiącach takich prac Twoja pozycja powinna być bardzo stabilna i co najważniejsze - wysoka!

Ostatnim elementem pozycjonowania blogów są linki wychodzące czyli te, które wychodzą z naszej witryny reklamując inną. W pozycjonowaniu musi być równowaga linków przychodzących do wychodzących. Przyjęło się, że na 4 linki przychodzące powinien być jeden wychodzący. Zaleca się linkowanie stron o podobnej pozycji i mocy jak nasza, bo w ten sposób nie przyprawimy szoku robotom Google.

Pozycjonowanie bloga internetowego to sporo pracy, zabawy i konsekwencji. Jeśli zasugerujecie się naszymi opiniami, to w krótkim czasie wypromujecie swój blog. 

Autor